HPE Blog, Poland
1820391 Członkowie
3263 Online
109623 Rozwiązania
Nowy artykuł
PiotrDrag

HPE GreenLake for Block Storage i HPE Alletra Storage MP – nowa era dla HPE Storage

 Alletra MP przód.png

4 kwietnia 2023 firma HPE wprowadziła na rynek modularne rozwiązanie do zarządzania danymi w formie blokowej i plikowej pod marką HPE Alletra Storage MP, zwaną też pamięcią masową przyszłości. Blokowa pamięć masowa będzie oferowana w ramach oferty HPE GreenLake for Block Storage. A przyszłość dzieje się już teraz. Rozwiązanie o nazwie HPE GreenLake for Block Storage wsparte jest stworzoną od podstaw ustandaryzowaną i zdezagregowaną platformą sprzętową HPE Alletra Storage MP.  W chwili ogłoszenia rozwiązanie to dostępne jest w klasycznym modelu zakupowym i możliwe do oferowania przez każdego partnera HPE.

W tym artykule poruszę następujące zagadnienia:

  • Czym obecnie jest HPE GreenLake ?
  • Pamięć masowa przyszłości - HPE GreenLake for Block Storage powered by HPE Alletra MP
  • HPE Alletra Storage MP – fundament sprzętowy HPE GreenLake for Block Storage
  • Oprogramowanie HPE GreenLake for Block Storage
  • Nowy model wspracia

Zapraszam do lektury!

HPE GreenLake – marka i platforma jednocześnie

Zanim przejdziemy do samego rozwiązania pamięci masowej, które dzięki swoim innowacyjnym założeniom technologicznym może zawojować rynek, cofnijmy się chwilkę, by zrozumieć skąd się bierze „HPE GreenLake”? Już w 2021 roku HPE ogłosiło HPE Data Services Cloud Console (DSCC). To stworzony dla chmury publicznej panel zarządzający, zapewniający ujednolicone zarządzanie danymi poprzez zestaw usług w chmurze. Usługa jest skierowana do klientów, którzy są zainteresowani zarówno zakupem infrastruktury IT na własność, jak i pozyskiwaniem jej w formie usługowej. Rok później HPE ogłosiło wprowadzenie na rynek nowej platformy chmurowej – HPE GreenLake Cloud Platform.

Najprościej wyjaśnić, czym jest HPE GreenLake Cloud Platform następującym stwierdzeniem – tym czym Azure jest dla Microsoft’u czy Amazon Web Services jest dla Amazon’a, tym dla HPE jest GreenLake Cloud Platform (GLCP). Największą różnicą między wymienionymi ofertami jest to, że w przypadku oferty HPE sprzęt wraz z danymi fizycznie pozostaje u klienta, natomiast zarządzanie odbywa się poprzez platformę wystawioną w chmurze publicznej HPE. Można powiedzieć, że jest to chmura, która przychodzi do Ciebie.

Wszystko to jest potwierdzeniem konsekwentnej realizacji planu przedstawionego przez Antonio Neri’ego już w 2019 roku , w którym prezes HPE stwierdził, że do końca 2022. cała oferta HPE będzie dostępna, jako usługa (aczkolwiek nie wyłącznie). Przyszłość dzieje się teraz, stąd tektoniczne zmiany, jakich jesteśmy świadkiem, w tym związane z nazewnictwem produktów i usług oferowanych przez HPE. Firma konsekwentnie dąży do ograniczenia licznych dziś linii produktowych i ujednolicenia wszystkich pod jedną zbiorczą marką „HPE GreenLake”. Od strony technologicznej wszystkie produkty i usługi mają w końcu znaleźć się i być dostępne w ramach HPE GreenLake Cloud Platform

architektura GLP.png

Architektura HPE GreenLake platform

Wprowadzenie HPE GreenLake Cloud Platform powiązane było z pojawieniem się usługi blokowej pamięci masowej o nazwie HPE GreenLake for Block Storage. Jest to pierwsza w branży pamięć masowa dostępna jako usługa, która zapewnia zarówno możliwości samoobsługi, jak i gwarancję 100% dostępności dla środowisk o znaczeniu kluczowym dla działalności przedsiębiorstwa (tzw. mission critical). Dzięki HPE GreenLake for Block Storage możemy zapomnieć o żmudnym i monotonnym doborze konkretnego systemu pamięci masowej czy jego konfiguracji. Usługa ta zapewnia samodzielny wybór poziomu usług i jej parametrów — w tym gwarantowane poziomy usług (SLA) — odnośnie dostępności, warstwę wydajności, pojemność zarezerwowaną i okres subskrypcji — które spełniają wymagania klienta dotyczące unikalnych obciążeń. Klienci mogą teraz skoncentrować się na pożądanych poziomach SLA bez martwienia się o to, która technologia pamięci masowej działa najlepiej oraz pozbyć się bagażu ciągłego zarządzania nimi.

Tego typu rozwiązanie można nazwać ustandaryzowaną ofertą usługową pod marką HPE GreenLake for Block Storage, w ramach której nie interesuje nas sprzęt, na jakim ta usługa działa, a pożądane efekty wyrażone są w parametrach SLA.

Wiele osób może znać pojęcie „HPE GreenLake” jako model pozyskiwania zasobów IT w formie usługowej, aczkolwiek dokładnie dobrany do potrzeb klienta (czyli „szyty na miarę”). Jest to druga opcja pozyskania blokowej pamięci masowej od HPE, która cały czas istnieje, ale teraz jest tylko jednym z elementów pod zbiorczą nazwą „HPE GreenLake”. Pozyskanie pamięci masowej w tego rodzaju modelu zakupowym daje klientom nie tylko elastyczne wykorzystanie zasobów oraz rozliczanie się za ich rzeczywiste zużycie. Klient wciąż ma pełną kontrolę nad doborem technologii pamięci masowej i konkretnej konfiguracji. Niemniej jednak, może oddać HPE czy też autoryzowanemu partnerowi kompleksowe zarządzanie infrastrukturą oraz zapewnić sobie stałe odświeżenie technologii, gdy zajdzie taka potrzeba. Uzyskuje tym samym wszystkie zalety chmury obliczeniowej, ale na własnych zasadach. Doświadczenie chmury obliczeniowej, jest zatem znacznie ważniejsze od samej chmury.

W końcu trzecim sposobem pozyskania blokowej pamięci masowej od HPE w ramach platformy HPE GreenLake Cloud Platform (HPE GLCP), jest właśnie wprowadzana na rynek nowość o nazwie HPE Alletra Storage MP, która na platformie HPE GLCP będzie dostępna w ramach linii usługowej HPE GreenLake for Block Storage .  Na tej ofercie skupię się w najbliższych akapitach. W skrócie – jest to macierz przyszłości, na której klienci mogą wystawić zarówno wszystkie nowoczesne aplikacje i obciążenia (tzw. cloud native), jak też i te tradycyjne, których wciąż jest przygniatająca większość. Całe rozwiązanie, czyli zarówno samą macierz, jak też panel zarządzający w formie SaaS („Software-as-a-service”), można pozyskać w tradycyjnym modelu zakupowym (tzw. CAPEX). Klient zyskuje w ten sposób zarówno sam sprzęt, jak też wgrane na niego oprogramowanie wraz ze wszystkimi obecnymi i przyszłymi funkcjonalnościami, dostęp do usług zarządzania i ochrony danych w ramach konsoli HPE DSCC oraz wsparcie zarówno oprogramowania macierzy, jak i konsoli. Osobną kwestią jest czysto serwisowe wsparcie sprzętu (tzw. break&fix). Z punktu widzenia procesu zakupowego, nie będzie tu żadnego zaskoczenia dla obecnych klientów HPE i partnerów – wszystko odbywa się wykorzystując znane partnerom narzędzia jak OCA czy NGQ.

Wszystkie trzy opcje pozyskania pamięci masowej w ramach HPE GreenLake Cloud Platform w prosty i obrazowy sposób ukazuje poniższy diagram.

HPE GL for Block pozycjonowanie.png

HPE Alletra Storage MP – pamięć masowa przyszłości

Pojawienie się tego typu systemów pamięci masowej było, tak naprawdę, nieuniknione. Przyszłość dzieje się dziś i firmy już teraz potrzebują systemów do obsługi zarówno nowoczesnych aplikacji (tzw. cloud native), jak też tych tradycyjnych. Natomiast nie jest przypadkiem, że pierwszą tego typu pamięć masową na wielkie wody IT wypuszcza HPE. Od kilku lat HPE konsekwentnie wprowadza na rynek produkty adresujące tę rosnącą potrzebę oraz pojawiającą się lukę w IT między „starym” a „nowym”, która się powiększa. Kulminacją tego procesu są macierze z rodziny HPE Alletra – 5000, 6000 i 9000. Te, z kolei, czerpią ze spuścizny technologicznej systemów HPE Nimble Storage i HPE 3PAR/Primera. Dziś do tej rodziny dołącza system o nazwie HPE Alletra Storage MP. „MP” oznacza „multi protocol”, czyli wieloprotokołowy. Co za tym stoi, dowiemy się w dalszej treści tekstu.

Jednym z kluczowych założeń nowego systemu pamięci masowej było odejście od wyspecjalizowanego sprzętu pamięci masowej budowanego specjalnie dla każdego zastosowania. Ustandaryzowanie na jednej platformie sprzętowej, którą jest HPE Alletra Storage MP dla każdego rodzaju pamięci masowej (blokowej, plikowej, obiektowej) ułatwia zarówno HPE, jak partnerom i klientom planowanie zasobów na dane, ich rozbudowę czy serwisowanie. Co ważne w dzisiejszych czasach, zwiększa dostępność macierzy, gdyż system zbudowany jest ze standardowych i bardzo podobnych elementów, co gwarantuje znacznie szybsze dostawy niż w przypadku systemów budowanych „pod klucz”. Komponentów tych jest po prostu na rynku ogrom i znacznie łatwiej jest je pozyskać, nawet w okresach turbulencji w globalnym łańcuchu dostaw.

Drugim kluczowym założeniem architektury systemów HPE Alletra Storage MP było zapewnienie wspólnej, definiowanej programistycznie, zdezagregowanej platformy sprzętowej dla różnych zastosowań HPE Software Defined Storage (SDS). Dzięki temu klienci otrzymują możliwość niezależnej rozbudowy części obliczeniowej i pojemności na dane, pełniejsze wykorzystanie zasobów oraz brak potrzeby utrzymania znacznej nadmiarowości (kupujemy tyle, ile potrzebujemy teraz i w przyszłości rozbudowujemy o tyle, ile wymaga sytuacja).

Trzecim założeniem było zapewnienie modularności całego rozwiązania. Najłatwiej porównać to do znanych wszystkim klocków Lego, które używane są jako standardowe elementy konstrukcyjne do zbudowania potrzebnej nam konstrukcji. W przypadku macierzy HPE Alletra Storage MP, dopiero zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania definiuje osobowość danego „klocka” (czyli fizycznego systemu).

Wreszcie, może i najważniejsze założenie architektury systemu. Zarządzanie każdym systemem pamięci masowej ma się odbywać z jednej konsoli HPE DSCC umiejscowionej na HPE GreenLake Cloud Platform. Zapewni to klientom ujednolicone doświadczenie użytkownika bez względu na rodzaj rozwiązania czy skalę działalności. Co więcej, sama konsola jest na tyle prosta i łatwa w zarządzaniu, że praktycznie eliminujemy potrzebę inwestowania w specjalistyczną wiedzę techniczną dla obsługi wszystkich rodzajów pamięci masowych. Z punktu widzenia całej firmy czy organizacji, dostajemy globalną widoczność całego środowiska do zarządzania danymi, jak też możliwość wykupienia dodatkowych usług (np. do ochrony czy analizy danych).

Zastosowanie

Rozwiązanie HPE Alletra Storage MP przeznaczone jest przede wszystkim dla aplikacji o kluczowym znaczeniu dla istnienia przedsiębiorstwa czy instytucji (tzw. mission critical) oraz z wysokimi wymaganiami odnośnie wydajności i dostępności do danych. Przede wszystkim będą to:

  • Systemy „Core Mission critical” (np. ERP, Aplikacje bankowe, bilingowe i bazy danych) – dla tych zastosowań wymagana jest zewnętrzna pamięć blokowa o niskich czasach dostępu do danych (< 1ms), która jest wysoce dostępna i odporna na awarie, umożliwiająca uruchamianie aplikacji o kluczowym znaczeniu dla firmy.
  • Systemy „Edge Mission critical” (np. automatyzacja hal fabrycznych, szpitale, elektrownie, platformy wiertnicze, statki) – tu wymagany jest sprężysty zewnętrzny system przechowywania danych, który jest łatwy w obsłudze i „samonaprawialny”.
  • Konsolidacja na dużą skalę (np. infrastruktura zwirtualizowana dostawcy usług) – głównym wymogiem jest tutaj skalowalny i elastyczny system zewnętrznej pamięci blokowej, w celu osiągnięcia najlepszej efektywności operacyjnej i kosztowej.

MP czyli “wieloprotokołowa” platforma sprzętowa

Jak już zostało zasugerowane wcześniej, człon „MP” w nazwie systemu HPE Alletra Storage MP oznacza „multiprotocol”. Koncepcja ta jest kluczowa dla zrozumienia zarówno technologii jak i wartości biznesowej, jakie daje ten nowy system. Bez względu na to, czy klient zakupi w HPE macierz blokową macierz czy rozproszony system plikowy (a w przyszłości i obiektowy), zawsze otrzyma dokładnie ten sam rodzaj sprzętu. Jedyne różnice będą wynikały z potrzeb wydajnościowych i pojemnościowych. W pierwszym przypadku sprzęt będzie różnił się mocą procesorów (np. model z 8, 16 czy 32 rdzeniami itp.) i ilością węzłów obliczeniowych, w drugim, liczbą i wielkością dysków (ich minimalna liczba to 8, pojemność najmniejszego dysku to 1,92TB, ograniczeń maksymalnych na chwilę obecną się nie przyjmuje).

W kwestii sprzętu, sytuacja jest również bardzo prosta i przejrzysta, o czym opowiem w dalszej części artykułu. Natomiast największą rewolucją nowego systemu opartego o HPE Alletra Storage MP jest zdefiniowanie rodzaju (czyli protokołu) pamięci masowej w oparciu o wgrane na sprzęt oprogramowanie (system operacyjny). Najłatwiej porównać to do klocków Lego, które używane są jako standardowe elementy konstrukcyjne. W przypadku macierzy HPE Alletra Storage MP, dopiero zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania definiuje osobowość danego klocka (czyli fizycznego systemu). Pozwala to na budowanie systemów skalujących się od małych (pojedyncze TB) do bardzo rozległych (dziesiątki PB) oraz wystawienie na sprzęcie tej samej klasy zarówno macierzy blokowej, jak i plikowej, a w przyszłości obiektowej. Wszystko oczywiście zarządzane jest z jednego panelu, konsoli HPE DSCC, zatem z punktu widzenia użytkownika mamy do czynienia z jednym rozległym, wieloprotokołowym systemem pamięci masowej.

Obrazowo można to przedstawić w następujący sposób.

Klocki Alletra MP.png

Tak będzie to wyglądało z punktu widzenia administratora IT.

Blok, file i Alletra MP.png

Administrator najpierw zaloguje się do konsoli HPE DSCC, gdzie wybierze odpowiednią aplikację do zarządzania wybranym rodzajem pamięci masowej (np. blokową i plikową). Wszystkie czynności będzie mógł wykonać w ramach danej aplikacji, którą w pełni utrzymuje i aktualizuje HPE. Sprzęt jest praktycznie ukryty pod warstwą konsoli HPE DSCC. Administratora interesuje tylko zapewnienie odpowiedniego poziomu wydajności dla swoich aplikacji oraz bezpieczeństwo całego środowiska, w tym zarządzanie dostępami.

DSCC Alletra MP.png

 

HPE Alletra Storage MP – fundament sprzętowy HPE GreenLake for Block Storage

HPE Alletra Storage MP jest zbudowana w oparciu o tzw. zdezagregowaną definiowaną programistycznie pamięć masową (Software Defined Storage). Można ją zatem wykorzystywać dla różnych zastosowań, a teraz skupimy się na jej wcieleniu blokowym, czyli HPE GreenLake for Block Storage.  Człon „zdezagregowany” oznacza w tym przypadku możliwość niezależnej rozbudowy części obliczeniowej i pojemności na dane, a co za tym idzie, pełniejsze wykorzystanie zasobów oraz brak potrzeby utrzymania znacznej nadmiarowości. Po prostu kupujemy tyle, ile potrzebujemy teraz, a w przyszłości rozbudowujemy o tyle, ile wymaga sytuacja.

W tej części skupimy się na części sprzętowej rozwiązania, a w szczególności na zastosowaniu tej platformy dla wystawienia macierzy blokowej, czyli HPE GreenLake for Block Storage powered by HPE Alletra Storage MP.

Alletra MP tył.png

 Widok obudowy HPE Alletra Storage MP od tyłu

Podstawowe cechy sprzętowe to:

  • Obudowa 2U z 24 gniazdami na dyski NVMe SSD
  • Dwa nadmiarowe zasilacze
  • Płyta główna z obsługą PCIe Gen5
  • Pojedynczy lub podwójny moduł IO/kontroler (tzw. IOM) oparty na procesorach AMD
    • Single socket multi-core CPU (8, 16 i więcej rdzeni)
    • Różne konfiguracje pamięci RAM
    • Node IOM (węzeł obliczeniowy): 4 standardowe adaptery OCP na każdy węzeł (2 na komunikację z serwerami, 2 na podłączenie półek dyskowych/węzłów pojemnościowych)
    • JBOF IOM (węzeł pojemnościowy): 2 standardowe adaptery OCP na każdy węzeł
  • Uniwersalny nośnik dysków dla wszystkich formatów SSD, które mogą się pojawić w przyszłości (U.2, E3.S 1T, E3.L 1T itp.)
  • Układ TPM
  • Moduł wykrywania obudowy przez HPE GreenLake Cloud Platform

schemat Alletra MP.png

 Schemat graficzny HPE Alletra Storage MP

Pierwsza wersja HPE GreenLake for Block Storage oparta o HPE Alletra Storage MP zawiera:

  • Obudowę 2U z 24 gniazdami NVMe SSD
  • Wybór redundantnych kontrolerów I/O (IOM): 8-rdzeniowych i 16-rdzeniowych
  • Obsługę 8, 12, 24 dysków, z przyrostem o dwa dyski
  • Pojemność surowa min/max: 15,36/368TB
  • Obsługę dysków SSD o pojemności 1,92/3,84/7,68/15,36TB
  • Łączność z hostem:  Fibre Channel, NVMeoF/FC, iSCSI (do czerwca 2023 tylko jako „tech preview”)
  • 4 gniazda OCP HBA - dwa dla łączności front-end, dwa dla łączności back-end
  • Obsługiwane HBA:
    • 32/64Gb FC 4-portowa HBA dla łączności z hostem
    • 4-portowa HBA 10/25GbE dla RCIP
  • Wbudowany układ TPM w celu zwiększenia bezpieczeństwa i prywatności
  • Moduł wykrywania obudowy aktywujący macierz na konsoli HPE DSCC

W pierwszej wersji systemu będziemy mieć do dyspozycji macierz dwukontrolerową (węzłową) wypełnioną maksymalnie 24 dyskami NVMe SSD. Już po kilku miesiącach pojawi się możliwość dodania do takiego systemu do 2 półek dyskowych bez konieczności użycia przełączników, jak też stworzenie macierzy czterokontrolerowej (i większej), ale to będzie już wymagało zastosowanie dwóch dedykowanych przełączników. Pozwoli to również na zwiększenie do 6 liczby półek dyskowych w ramach takiej macierzy. Również półki będą komunikowały się z macierzą główną protokołem NVMe (wykorzystując 100GbE RoCE v2).

Poniżej przedstawiony jest graficzny schemat systemu dwukontrolowego (kontroler=IOM) bez przełączników, a następnie system wielokontrolerowy połączony z półkami dyskowymi przełącznikami.

Alletra MP multinode.png

Oprogramowanie

Z punktu widzenia oprogramowania, HPE napisało cały kod macierzy blokowej od podstaw i przyjął on nazwę HPE GreenLake for Block Storage OS (pierwsza wersję będzie nosiła numer 10.x). Niemniej jednak, ma on swe źródło w systemach wywodzących się z macierzy HPE 3PAR, HPE Primera i HPE Alletra 9000, oraz współdzieli z nimi główne funkcjonalności. Możliwy jest, na przykład, każdy rodzaj replikacji między nowymi macierzami a HPE Primera i HPE Alletra 9000. W przypadku HPE 3PAR zadziała tylko funkcjonalność Peer Motion.

GL4BS OS.png

Poniżej przedstawiam główne funkcjonalności i cechy HPE GreenLake for Block Storage OS:

  • Definiowane programistycznie – ten sam sprzęt może być wykorzystany do różnych zastosowań (choć nie jednocześnie na dokładnie tych samych urządzeniach)
  • Zdezagregowany – niezależna rozbudowa mocy obliczeniowej i powierzchni dyskowej, w górę („scale up”, zamiana kontrolerów na mocniejsze, dodanie dysków) i wszerz („scele out”, dodanie większej liczby kontrolerów, dodanie półek z dyskami )
  • Pełne zrównoleglenie – wszystkie komponenty są aktywne, każdy węzeł obliczeniowy ma dostęp do każdego dysku i wolumenu na macierzy. Wyeliminowane zostało pojęcie „pary kontrolerowej”. Taka architektura daje też większą przewidywalność w przypadku awarii kontrolera
  • Wielokontrolerowość („multinode”) – można zacząć od macierzy dwukontrolerowej i minimalnej wydajności, potem rozbudować się o mocniejsze kontrolery lub dodać ich liczbę (możliwość zwiększania liczby kontrolerów o 1)
  • Gwarantowane 100% dostępności do danych na macierzy
  • Odporność na awarię większej niż 2 liczby kontrolerów (w systemach min. czterokontrolerowych)
  • Systemy w pełni wykorzystujące protokół NVMe – zarówno do komunikacji z serwerami („frontend”), jak i z półkami dyskowymi („backend”)
  • Replikacja asynchroniczna i aktywna synchroniczna („active peer persistence”),
  • Niezmienialne kopie migawkowe wykorzystujące technologię „Redirect-on-write”, dzięki czemu zmniejszony został wpływ na wydajność systemu
  • Znacznie ulepszona redukcja danych – wydajniejsza deduplikacja i kompresja
  • Zapisy wykorzystujące nowatorską technologię “Write-Through”, która pozwoliła wyeliminować potrzebę wykorzystania nieulotnych kości NVDIMM, jak też kopiowania zapisów na dwa kontrolery. Bloki są bezpośrednio zapisywane na dyskach z ominięciem warstwy pamięci RAM
  • Znany z technologii HPE Nimble Storage i HPE Alletra 5000/6000 system zapisu danych oparty o logi ( tzw. „Log-structured”), w którym z punktu widzenia dysków wszystkie zapisy są sekwencyjne. Znacznie wydłuża to żywotność dysków SSD.

Jeżeli chodzi o zarządzanie macierzą, to domyślnie ma się ono odbywać z konsoli HPE DSCC umiejscowionej na HPE GreenLake Cloud Platform. Tam też znajdą się funkcjonalności znane z platformy HPE InfoSight, potężnego narzędzia do monitoringu i optymalizacji infrastruktury IT, wykorzystujące sztuczną inteligencję. Niezmiennie jest to wliczone w cenę rozwiązania, tak jak to ma miejsce w przypadku wszystkich pozostałych systemach pamięci masowej od HPE. Oczywiście nie znika też możliwość zarządzania macierzą przez interfejs graficzny użytkownika, CLI czy REST API.

Wszystko powyższe i sporo innych wbudowanych w system funkcjonalności klient dostaje w ramach zakupionego systemu, wraz z pełnym 24-godzinnym wsparciem technicznym całego stosu oprogramowania (zarówno tego na macierzy jak na HPE GreenLake Cloud Platform) i dostępem do nowych funkcjonalności, które pojawią się w przyszłości. Doskonale obrazuje to poniższy diagram graficzno-tekstowy.

Software i SaaS subskrypcja.png

Bardzo istotną cechą oprogramowania jest to, że systemu HPE GreenLake for Block Storage nie da się uruchomić (zainicjalizować) bez zgłoszenia się macierzy do HPE GreenLake Cloud Platform celem potwierdzenia jej „tożsamości” i aktywacji całego systemu.

Nowy model wsparcia

Jeżeli chodzi o wsparcie techniczne całego rozwiązania, to został zastosowany doskonale sprawdzony model znany z systemów HPE Nimble Storage i HPE Alletra 5000/6000. W modelu tym wykorzystywane są tzw. elementy AIOps, dzięki którym większość zgłoszeń serwisowych otwierana i zamykana jest automatycznie przez system sztucznej inteligencji HPE InfoSight. Te nieliczne, trudniejsze, trafiają bezpośrednio do doświadczonych ekspertów HPE Services (tzw. Level 3), co zapewnia znacznie szybszą reakcję na zgłoszenie oraz dzięki wsparciu światowej klasy, szybsze rozwiązanie problemu. W tym przypadku dostajemy praktycznie natychmiastowe wsparcie o każdej porze dnia i nocy.

Co więcej, standaryzacja komponentów sprzętowych umożliwiająca znacznie łatwiejsze i sprawniejsze zorganizowanie magazynów z częściami, jak też wymianę wadliwych komponentów.

Dostępne w nowych systemach usługi wsparcia technicznego HPE to:

  • Tech Care Basic
  • Next business day Onsite Support Service
  • Tech Care Basic Exchange
  • Next business day Parts Exchange Service
  • Tech Care Essential
  • 4 Hour Onsite Support Service
  • Tech Care Essential Exchange
  • 4 Hour Parts Exchange Service
  • Tech Care Critical Exchange
  • 6 Hour HW-Call-to-Repair (P1/P2)
  • Installation Services
  • Secure Site
  • Complete Care

Wyzwania dzisiejszego świata i ewolucja podejścia do ochrony danych

Magazynowanie i obróbka danych są kluczowe dla działania każdego przedsiębiorstwa czy instytucji, niemniej jednak, nie można zapominać o ochronie tychże danych. Przy złożoności dzisiejszego IT oraz zagrożeniach cyberprzestępczością ryzyko utraty danych jest dziś większe niż kiedykolwiek. HPE GreenLake Cloud Platform daje możliwość łatwego zabezpieczania danych magazynowanych nie tylko w ramach rozwiązanie HPE GreenLake for Block Storage, ale praktycznie w każdym środowisku IT, jak też ich odzyskiwania po utracie czy awarii sprzętowej. Zapewnia to szereg usług z oferty HPE GreenLake for Data Protection, a przede wszystkim oparta o technologię HPE Zerto usługa HPE GreenLake for Disaster Recovery oraz HPE GreenLake for Backup & Recovery. Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem, w którym piszę nt. rozwiązania HPE dla Disaster Recovery (Zerto). Tutaj opisuję HPE GreenLake for Backup & Recovery.

Podsumowanie

HPE nie po raz pierwszy kusi się o rewolucję na rynku infrastruktury IT i zarządzania danymi. Wprowadzone rozwiązanie HPE GreenLake for Block Storage oparte na modularnej platformie sprzętowej HPE Alletra Storage MP charakteryzuje się kilkoma unikatowymi cechami, które dają ich użytkownikom kilka niezaprzeczalnych korzyści:

  • Standaryzacja na jednej platformie sprzętowej HPE Alletra Storage MP dla każdego rodzaju pamięci masowej (blokowej, plikowej, obiektowej) -> ułatwienie planowania, rozbudowy, serwisowania, większa dostępność i szybsze dostawy
  • Zdezagregowana definiowana programistycznie architektura rozwiązania -> możliwość niezależnej rozbudowy części obliczeniowej i powierzchni dyskowej, pełniejsze wykorzystanie zasobów, brak potrzeby znacznej nadmiarowości (kupujemy tyle ile potrzebujemy teraz i w przyszłości rozbudowujemy o tyle, ile wymaga sytuacja)
  • Zarządzanie każdym systemem pamięci masowej z jednej konsoli na HPE GreenLake Cloud Platform -ujednolicone doświadczenie użytkownika, bez względu na rodzaj rozwiązania i skalę działalności, brak potrzeby inwestowania w specjalistyczną wiedzę techniczną dla obsługi pamięci masowych, globalna widoczność całego środowiska do zarządzania danymi, możliwość wykupienia dodatkowych usług zarządzania danych i ich ochrony

Zainteresowanych HPE GreenLake for Block Storage zapraszam do obejrzenia wersji demonstracyjnej tej usługi.

O autorze

PiotrDrag

HPE Storage for Unstructured Data and AI Category & Business Development Manager for Central Europe. Passionate about primary storage, data protecion, Cloud Computing, scale out storage systems and Internet of Things.